یکشنبه، 2 تیر 1398

تجمع دانشگاهیان واحد سنندج در حمایت از مواضع شجاعانه و قاطعانه رهبری در برابر آمریکا

روز چهارشنبه 29 خرداد، دانشگاهیان واحد سنندج با جمعیتی از دانشجویان، اساتید و کارکنان در پی دعوت حوزه بسیج دانشجویی شهید همت این واحد دانشگاهی با تجمع در مقابل مسجد امام خمینی ( ره ) سایت مرکزی دانشگاه در حمایت از مواضع شجاعانه و قاطعانه مقام معظم رهبری در برابر آمریکای جنایتکار و پاسخ انقلابی و خلل ناپذیری معظم له به فرستاده حامل پیام ترامپ همبستگی خود در دفاع از آرمان های امام و رهبری را یک بار دیگر به منصه ثبوت و بروز رسانندند.

در جریان برگزاری این تجمع در پی قرائت آیات تحذیری قرآن خطاب به تجاوزگران و ظالمان در حق ایمانداران صدر اسلام و پخش نوای غرور برانگیز سرود ملی، با ایراد فرمایشات مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاههای آزاد اسلامی استان کردستان، حجت الاسلام و المسلمین مجید طاهریان که به تشریح دلایل حقانیت رهبری معظمدر فرم و محتوای برگزیده ایشان برای پاسخی که به نخست وزیر ژاپن و حامل پیام رئیس جمهور آمریکا دادند؛ بیانیه بسیج دانشجویی حوزه شهید همت واحد سنندج به این شرح قرائت شد: 

بسم الله الرحمن الرحیم

"خامنه‌ای همان خمینی است" هرگز سخنش از سر احساس نیست! روزی روح‌الله خمینی به نماینده‌ی اردوگاه شرق فهماند که انقلاباسلامی فقط از خدا حساب می‌برد و چند روز پیش نیز سیدعلی خامنه ای به نماینده‌ی اردوگاه غرب همان را فهماند! ما با خمینی سقوط وجهه‌ی شرق را دیدیم و ان‌شاءالله با خامنه‌ای سقوط جبهه‌ی غرب را به تماشا خواهیم نشست!

اساسا رفتار و گفتار ترامپ، هیچ پیامی ندارد الا فروپاشی لیبرال‌دموکراسی!

️عدم پاسخ رهبرانقلاب‌ به پیام ترامپ، هم عزت و اقتدار بود، هم اطاعت کامل از عقل محض! "عزت و اقتدار" بود، چرا که آدمی را یاد آن کلام امام عاشورا انداخت که؛ "مثل من هرگز با مثل یزید بیعت نمی‌کند"! و "اطاعت کامل از عقل محض" بود، چرا که فرجام برجام را به عینه داریم می‌بینیم و "عاقل از یک سوراخ ۲ بار گزیده نمی‌شود!"

️دقت شود! در میان رجال انقلابی، احدی اندازه‌ی رهبری از اقتصاد و معیشت و پیشرقت سخن نگفته، حتی در قیاس با اقتصاددانان! پس برای خامنه‌ای هرگز "تکلیف اخروی" دلیل بر نفی "نتیجه‌ی دنیوی" نمی‌شود! دنیا و رساندن مردم به رفاه آنقدر برای ایشان موضوعیت دارد که مدام دولت را دعوت به متن اقتصاد و پرهیز از حاشیه‌ی سیاست می‌کنند! بحث سر این است که برجام ثابت کرد؛ راه گشایش_اقتصادی هرگز سازش_سیاسی نیست! آری! مذاکره با آمریکا خواه با اوباما و خواه با ترامپ هسته‌ای تو را تضعیف می‌کند و سانتریفیوژهای تو را تقلیل می‌دهد اما باش تا باعث لغو تحریم‌ها شود!

خب! مجدد با کاخ_سفید وارد مذاکره شویم که چه بشود؟! پس دیدار رهبر انقلاب با نخست وزیر ژاپن فقط نمایش‌گر عزت و اقتدار نبودند، بلکه تمثال مسلم عقل از قضا دنیااندیش هم بودند!

بدون شک همه‌ی ما معتقدیم رهبری با عدم پاسخ به پیام ترامپ، پیام روشنی پیام روشنی نیز برای کدخدا پرستان داشت.

پس بسی جای تامل دارد که به اینگونه افراد بگوییم بروید فکر نان کنید که شینزو هم مثل خربزه آبه!" اگر ژاپن را کار ژاپن کرد؛ ما هم باید به کار برسیم و به کارمان برسیم! مع‌الاسف دولت، اقتصاد را ول‌معطل سیاست‌خارجه کرده! نتیجه هم که نگرفتیم! پس زین پس همان به مذاکره با بازوی خود!

️باورم هست رهبر انقلاب از همان دیروزها، امروزها را می‌دیدند و می‌دیدند که آن همه تذکر دادند مبنی بر عدم خوش‌بینی به مذاکره با آمریکا! پس چرا مانع از مذاکرات نشدند جواب این است؛ اولا احترام به رأی مردم! ثانیا اهتمام به رشد مردم! خامنه‌ای اما با وجود این احترام و اهتمام که مهم‌ترین تجلی مردمسالاری است، آشنا به دیگر وظایف رهبری نیز هستند و عنداللزوم مانع ادامه‌ی راه غلط می‌شوند!

در پایان ما دانشجویان ،اساتید و کارکنان  دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرکزی سنندج ضمن حمایت پیروی از مقتدایمان و ولی امر مسلمین جهان ، و در پیروی از راه شهدا ، هیچگونه سخن از باب مذاکره با آمریکا را نپذیرفته و نمیپذیریم و همچنین از تمامی مسئولین نیز خواستاریم با تمام توان به ظرفیت های داخلی تکیه کرده و با تمام توان در مقابل زورگویی های آمریکا موضع انقلابی گرفته

و در صدد حل مشکلات مردم باشند

وسلام علیکم و رحمت ا... و برکاته