یکشنبه، 14 بهمن 1397

کسب افتخار عنوان کارگردان برتر جشنواره برای دانشجوی واحد سنندج

کسب رتبه برتر جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی ریگا در بخش بهترین کارگردان فیلم داستانی کوتاه به محمد قسیمی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج تعلق گرفت.

محمد قسیمی که در فعالیتهای هنری خود با سابقه بازیگری در چندین فیلم داستانی و سریال تلویزیونی پخش شده از شبکه استانی سیمای کردستان برای کردستانی ها چهره جوان شناخته شده ای بشمار می آید، در باره این افتخار جدید خود گفت: جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی ریگا به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی، دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر و انجمن سینما جوان استان کردستان به مدت دو روز در محل پردیس سینما بهمن برگزار شد.

وی افزود: بر اساس آرای هیئت داوری این جشنواره 24  فیلم به بخش پایانی راه پیدا کردند که در نهایت از این میان تعداد 8   اثر تولیدی حوزه هنری و دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر استان کردستان در بخشهای مختلف مورد توجه داوران قرار گرفتند.

قسیمی افزود: در میان این 8 اثر انتخابی، فیلم « باوکه » به کارگردانی او در بخش کارگردانی فیلم کوتاه داستانی به عنوان بهترین اثر معرفی شد.

قسیمی در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: فیلم 'باوکه' در اسفند ماه 96 در محل روستای نوره و گرماش از توابع شهرستان سنندج فیلم برداری شده است.

وی در پایان تأکید داشت: اثر جدید او که در سال 98 با موضوع واکاوی یکی از معضلات اجتماعی فیلمبرداری می شود، نیازمند حمایت مسئولان و به ویژه مساعدت رؤسا و مدیران دانشگاهی استان کردستان می باشد.