گروه شیمی و مهندسی شیمی

اخبار


معرفی

شیمی و مهندسی شیمی امروزه دارای نقشی اساسی در تلاش های علمی می باشند. در این راستا، گروه شیمی و مهندسی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در سال 1385 شکل گرفت و همواره دارای جایگاهی برجسته در تربیت افرادتحصیلکرده برای ارتقای سیستم‌های آموزشی، خدماتی و صنعتی در حوزه‌های پژوهشی، اجتماعی، فرهنگی و ... در منطقه بوده و تداوم رشد و تعالی در این مسیر هم‌اکنون نیز ادامه دارد. علاوه بر تحصیل دانشجویان در مقطع کارشناسی در رشته های شیمی کاربردی و مهندسی شیمی، هم اکنون در رشته شیمی دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های شیمی دارویی، نانوشیمی، شیمی آلی، شیمی تجزیه و اسانس و ترکیبات طبیعی در حال تحصیل بوده و در مقطع دکتری در گرایش شیمی آلی نیز دانشجویان در حال تحصیل و پژوهش می باشند.

 

چشم‌‏انداز گروه

گروه شیمی و مهندسی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج با توجه به افق چشم‌انداز 1405 در نظر دارد به لحاظ آموزشی، پژوهشی، و ارتباط با صنعت در منطقة غرب کشور جایگاه ممتازی قرار گیرد.

 

مأموریت گروه

مأموریت گروه شیمی و مهندسی شیمی در سه حوزة آموزش، پژوهش، و عرضه خدمات تخصصی در حوزه‌های مرتبط­ با شیمی و مهندسی شیمی به شرح زیر است:

  1. پرورش نيروی انسانی متخصص براي صنايع و صنعت نفت و سایرسازمانها
  2. توسعة دوره‌هاي تحصيلات تکميلي در مقاطع کارشناسي ارشد و دکترا
  3. انجام فعالیت‏های پژوهشی بنیادی، توسعه‌‏ای و کاربردی
  4. آموزش دوره‌هاي کوتاه‌مدت تخصصي در موضوعات نوین و موردنیاز مرتبط با شیمی و مهندسي شیمی برای مؤسسات و سازمانهاي خصوصی، دولتی و عمومی در سطوح مختلف
  5. ارائه راه حل برای رفع نیازهای استان و منطقه از طریق تعریف و انجام پروژه‌های مرتبط

 

عنوان فایل

سامانه‌ها