دانشکده فنی و مهندسی

اخبار


فریبرز نصری رییس دانشکده مهندسی شیمی سایت شخصی

معرفی دانشکده

دانشکده فنی و مهندسی در سال 1366 با رشته کارهای عمومی ساختمان در مقطع کاردانی و تعداد 60 دانشجو آغاز به کار نمود. پس از گسترس فعالیت دانشکده مهندسی، نوگشایی رشته‌ها و گرایش‌های جدید این دانشکده در حال حاضر با 9 گروه آموزشي مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی نقشه‌برداری، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی، مهندسی کامپیوتر و مهندسی فن‌آوری اطلاعات فعاليت می‌نماید.

هم اكنون اين دانشكده قریب به 2000دانشجو در مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دکتری دارد. تعداد اعضای هیات علمی این دانشکده 105 نفر می‌باشد که علاوه بر این تعداد بیش از 30 نفر استاد مدعو در هر ترم امور آموزشی و پژوهشی دانشجویان را با هماهنگی مدیران گروه‌های آموزشی انجام می‌دهند.

امكانات آموزشي و كمك آموزشي دانشكده شامل 14 آزمايشگاه آموزشي و تحقيقاتي، 3 كارگاه آموزشي، 5 کلاس رسم فنی و 3 سايت جهت انجام پروژه هاي دانشجويان كارشناسي و تحصيلات تكميلي مي­باشد. وجود اعضای هیات علمی صاحب‌نظر و زیرساختهای مناسب علاوه بر ارتقاء کیفی و کمی فعالیتهای آموزشی و پژوهشی توسعه و گسترش تحصیلات تکمیلی را به یکی از اولویتهای این دانشکده تبدیل نموده است.

پیام رییس دانشکده

سرمایه انسانی یکی از پایه های کلیدی و مولفه های اصلی ایجاد بستر برای توسعه است که در شکل گیری آن دانشگاه ها نقشی کلیدی ایفا می نمایند . دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج از بدو تاسیس تا کنون منشاء خدمات بزرگی در استان کردستان و سطح کشور بوده است . دانشکده فنی دانشگاه آزاداسلامی واحد سنندج به عنوان یکی از قدیمیترین دانشکده های این دانشگاه همچون نگینی در این ارتباط می درخشد به طوری که بارتربیت بخش عمده ای از نیروهای متخصص فنی در حوزه های متنوع اجرا، مشاوره ، پیمانکاری و کارشناس سازمانها و ارگانهای دولتی بر دوش این دانشکده بوده است . علیرغم اثرات مثبت فعالیت های آموزشی و پژوهشی این دانشکده در دوران حیاتش ، انتظار می رود با توجه به ظرفیت های ایجاد شده خصوصاً در بحث هیات علمی ، امکانات ، آموزشی و تجهیزات آزمایشگاهی در آینده ای نزدیک شاهد توسعه تحصیلات تکمیلی و به تبع آن گسترش فعالیتهای پژوهشی در دانشکده باشیم.

وجود اعضای هیات علمی برجسته ، حضور گسترده فارغ التحصیلان این دانشکده در بدنه کارشناسی استان ، وجود فضاهای آزمایشگاهی و کارگاهی متنوع ، حرکت در راستای توسعه فعالیتهای پژوهشی ، کسب مقام های برجسته در عرصه های ملی و بین المللی ، ادامه تحصیل و پذیرش فارغ التحصیلان این دانشگاه در مقاطع فوق لیسانس و دکتری تخصصی نشان دهنده وجود ظرفیت ها و پتانسیل های بالا در این دانشکده است که می تواند نوید بخش آینده ای درخشان برای تاثیر گذاری آن در توسعه استان و کشور باشد. بدیهی است تمام این دستاوردها متعلق یه گروه های آموزشی دانشکده ، اعضای هیات علمی ، کارکنان خدمت گزار و دانشجویان عزیز می باشد.

 

فایل ها و اسناد عمومی دانشکده فنی - مهندسی

عنوان فایل

سامانه‌ها